Üzerlik Tohumu Yağı Nedir ?

üzerlik tohumu yağı, üzerlik tohumu yağı faydaları, üzerlik yağı, üzerlik yağı faydaları, karaharmal yağı faydaları, üzerlik tohumu kullanım şekli, üzerlik tohumu kullanımı, üzerlik nasıl yakılır, üzerlik tohumu nasıl kullanılır, karaharmal yağı.

 

Peganum Harmala L. Suriye Rue, Wild Rue ve Harmal olarak bilinir. Üzerlik Tohumu ve özleri ilaç kabul edilir ve ilaç geliştirme için önemlidir, çünkü çok sayıda farmakolojik etkiye sahip oldukları bildirilmiştir.


Üzerlik Tohumunda değişik yöntemlerle ancak yüksek maliyetlerle % 10 12 ham yağ elde edilir. İçeriğinde çok az yağ barındırdığı için değişik ve sistematik işlemlerden geçirilerek elde edilen Üzerlik Tohumu Yağı, Modern Tıbbın bu yüzyılda ayrıca ispatladığı, Üzerlik Tohumundaki biyokimyasallarının damar genişletici ve doku büyütücü etkisinin de olmasıdır.


Anadolu’da yetişen Üzerlik Tohumlarında yapılan araştırmalarda;
% 8.4 kadar rutubet, ihtiva ettiği; yakıldığında f/o 7.05 kül bıraktığı, asitte çözünmeyen kül  %0.78; sülfatlı kül % 9.061 belirtilmiştir. Tohumlarında ise % 14.24 sabit yağ ihtiva ettiği, tohumlarda da steroller, tanenler, serbest ve kombine şekerler, saponinler, antrakinon türevleri ve flavonlar bulunmadığı yazılmıştır.


Haoma Üzerlik Tohumu Yağı 30 Ml

üzerlik tohumu yağı

karaharmal Yağı 50 TL

05318253512

Stoklarla sınırlı. Sipariş için TIKLAYINIZ..


Ağrıyı hafifletmek için geleneksel halk ilaçlarında ve antiseptik bir madde olan Üzerlik Tohumu Yağı ayrıca antibakteriyel, antifungal, antiviral, antioksidan, antidiyabetik, antitümör, antireishmanial, böcek öldürücü ve sitotoksik aktiviteleri ve hepatoprotektif ve antinosiseptif etkileri. Harmaline, harmine, harmalol, harman,kinazolin türevleri, vazisin, vasisinon, antrakinon içeren sabit yağı tohumlarından değişik yöntemlerle elde edilmektedir. Üzerlik Tohumu ve Yağı Türkiye, Suriye, İran, Pakistan, Hindistan, Mısır ve diğer ülkelerde ilaç olarak kullanılmaktadır.


Ortadoğu'da, özellikle İran ve Mısır'daki erkeklerdeki cinsel organ gelişmesi ve büyütmesinde kara harmal yani Üzerlik Tohumu Yağı kullanılmıştır ve hala günümüzde de bu etkisi nedeniyle ününü korumaktadır.


Son zamanlarda Afrika ülkelerinde kullanımının araştırıldığı Botanik adı Harmala Seed Oil yani Üzerlik Tohumu Yağı'nın bilimsel çalışmalarında ve yayınlanan bilimsel makalelerle değişik faydaları da açıklanmış ve literatürde yerini aldığı da görülmektedir.
Diğer faydalarını da çevirdiğimiz makalelerden ve onay veren otoritelerin yazılarından da aktaracağımız gibi detaylı açıklamaları ve çevirileri  sitemizde de okuyabilirsiniz.


Tohum halinde kullanım; Modern tıbbı Güçlü Biyokimyasal Alkoloit İçerikli Üzerlik (Peganum Harmala) bitkisinin özellikle tohumlarının veya hazır tohum exratlarının uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında bilinçsizce yenilerek veya içilerek oral kullanımını tavsiye edilmemektedir. Sadece 1 kez - 3 gr. saf Üzerlik Tohumunun oral alınımı bile, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde dalgalanmalara yol açtığı kliniktir.

 

 Arap ve Afrika coğrafyasındaki insanların Üzerlik Tohumu Yağının tahmini keşfi en az 1500 yıl öncesine dayandığı var sayılmaktadır. Bu keşif, Üzerlik Tohumu Yağının doğrudan penise uygulamaları ile görsel olarak önemli fark tespit edilmiş, yazılmadan ve hatta konuşulmadan bir gelenek olarak asırlardır nesilden nesle aktarılmıştır.


Bu ülkelerdeki erkek evladı buluğ çağına gelen baba çocuğunun penisi daha kalın ve büyük, ilerde de erkekliğinin güçlü olması için bir yıl yetecek kadar, Üzerlik Tohumu Yağı’nı çocuğun odasına yarı saklı şekilde bırakır.
Bir şekilde bu yağı bulan erkek çocuk, gelişme çağı boyunca içgüdüsel olarak bu yağı mastürbasyon yaparken kayganlaştırıcı olarak kullanır ve zamanla da masaj ile uygulaması gerektiğini büyüklerinden öğrenir. Bu uygulama hiç konuşulmadan çocuğun ergenlik dönemi bitene veya evlenene kadar her yıl tekrarlanır. Çocuk büyüyüp kendisinin de erkek evladı olursa, kendisi de bu geleneği devam ettirir, bu gelenek babadan oğula asırlardır süregelen erkekler arasındaki bir uygulama geleneği olmuştur.


Arap ve Kuzey Doğu Afrikalı çoğu aşiretin erkekleri, Üzerlik Tohumu Yağı’nın etki gücünü çok iyi bildikleri için, bu özelliğinden dolayı yetişkinlerde dahi kullanılmasına halen büyük bir ciddiyetle devam ettirmektedirler.


Üzerlik Tohumu Yağı Tek paket

üzerlik tohumu yağı

karaharmal Yağı 50 TL

05318253512

Stoklarla sınırlı. Sipariş için TIKLAYINIZ..

 

Üzerlik Tohumu Tütsüsü İle İlgili Yep Yeni Yazımızı Okumak İçin

TIKLAYINIZ..

Üzerlik Tohumu Yağı

Türkiye'de halk arasında nazardan korunmak için kurusunu yakarak çıkan dumanı nazardan korumak istedikleri kişinin solumasını, ya da dumanın iş yeri veya evlerde büyü sihir nazar kovucu olduğu inancı vardır. Ayrıca bu bitkiden elde edilen kurutulmuş parçalar "Kötü Göz"e karşı korunmak için demet halinde ya da ipe dizilerek evlere ve işyerlerine asılır. İran'da ise havayı ve zihni arındırmak için bir tütsü olarak kullanılır.

 • üzerlik tohumu yağı müşteri yorumu

  Ali KALE;

  ÜZERLİK TOHUMU YAĞI kullandıktan sonra cinsel hayatı farklı bir boyut kazandı.

 • üzerlik tohumu yağı müşteri yorumu

  Berk YILMAZ;
  ÜZERLİK TOHUMU YAĞI'nı arkadaşımın tavsiyesi üzerine satın aldım ve herkese tavsiye ediyorum.

 • üzerlik tohumu yağı müşteri yorumu

  Gaye OZKAN;
  Çocuklarım için satın aldığım ÜZERLİK TOHUMU YAĞI'nı herkese tavsiye ediyorum.

ABOHOR © 2017 Üzerlik Tohumu Yağı Destek ve Satış Sayfası