ÜZERLİK TOHUMU YAĞI ve TÜTSÜSÜ

Üzerlik tohumu yağı, üzerlik tohumu yağı faydaları, üzerlik yağı, üzerlik yağı faydaları, karaharmal yağı faydaları, üzerlik tohumu kullanım şekli, üzerlik tohumu kullanımı, üzerlik nasıl yakılır, üzerlik tohumu nasıl kullanılır, karaharmal yağı.

 

“Üzerlik Tohumu Tütsüsü” eskilerden beri gelenek halinde özellikle güney doğuda sıkça yapılmaktadır. Nazar, büyü, sihir gibi inanışlardan korunmak amacıyla evlerde ve işyerlerinde yakılarak yapılır. Bunun içinde Üzerilik Tohumuna NAZAR OTU da denilmektedir.

 

Bu amaçlarla kullanılan Üzerlik Tütsüsünü eski şaman geleneklerinde ve ayinlerinde de sıkça görmek mümkündür. Kullanımı ve uygulanması kolaydır.

 

Aktarlarda rahatlıkla bulunabilen Üzerlik Tohumu temiz ve demir bir kabın içerisine konulur ve yakılır. Çıkan dumanı mekânın nazardan ve büyüden arındırılması isteniyorsa o mekân ve odalar içerisinde dolaştırılır.

 

Eğer bir kişiyi nazar ve büyüden korumak isteniyorsa da kişi sabit tutulur ve onun etrafında gezdirilir. Bir süre sonra ayaklarının altından da aynı tütsüleme yapılır.


İslami kurallarda hurafe olan bu uygulamada gezdirme işlemi yapılırken bir yandan da, bolca nazar ve cin ayetleri (Felak ve Nas Sureleri ) okunur.


Üzerlik Tütsüsünün ayda bir veya sık uygulandığı zaman daha fazla koruyucu olacağı inancı vardır. Ancak İslam inancımıza göre bilinmelidir ki koruyucu olan ALLAHTIR. Bu uygulamalar gelenek olduğu kadarda HURAFE inanıştır.

 

Haoma Üzerlik Tohumu Yağı 30 Ml

üzerlik tohumu yağı

karaharmal Yağı 50 TL

Stoklarla sınırlı. Sipariş için TIKLAYINIZ..

 

Üzerlik Tohumu Çayı İle İlgili Güncel Yazımızı Okumak İçin

TIKLAYINIZ..

ABOHOR © 2017 Üzerlik Tohumu Yağı Destek ve Satış Sayfası