ÜZERLİK TOHUMU NASIL KULLANILIR?

“Üzerlik Tohumu”, Kara Harmal veya halk arasında yaygın kullanım ismi ile Nazar Otu. Anadolu’da çokça yetişen bu bitkidir. Pek çok faydası bulunmasının yanında ve eski zamanlardan beri kullanım şekli olarak Nazar Otu ismiyle de anlaşılacağı gibi Üzerlik Tohumunun kor ateşte tütsülenip nazardan korunmak için kullanılmasıdır.

 

Üzerlik Tohumu’nun Diğer Alanlarda Kullanımı

Bitki kurutulduktan sonra çay haline getirilip tüketilebilir.
Üzerlik Tohumu önce kavrulup sonra bal ile karıştırılarak da tüketilebilir. Göğüs hastalıklarına karşı kullanılacak ise keten tohumu da bu karışıma eklenebilir. Burada dikkat edilecek olan Üzerlik Tohumu’nun günlük dozu 1 çay kaşığını geçmemesi olmalıdır.
Göz hastalıklarının tedavisi için rezene ile kaynatılıp kullanılabilir. Kornea hastalıklarında ve glokom ‘ da (Göz İçi Basıncı) oldukça faydası vardır. Uygulanması göz banyosu şeklindedir.
Üzerlik Tohumu ile üzüm suyu birlikte kaynatılıp tüketilebilir. Bunun için kullanım miktarı önemli önemlidir. Bir bardak suya bir çorba kaşığı şeklinde olmalı.
Mevsimsel alerjilere karşı kullanım içinde; 2 bardak su kaynatılırken içerisine 2-3 tatlı kaşığı Üzerlik Tohumu koyup ve kaynatılırken çıkan buharı burundan solunum şeklinde uygulanır.

 

Geniş bir uygulama olanağına sahip Üzerlik Tohumunun diğer yararlarından da bilgilenebilirsiniz.

 

Haoma Üzerlik Tohumu Yağı 30 Ml

üzerlik tohumu yağı

karaharmal Yağı 50 TL

05318253512

Stoklarla sınırlı. Sipariş için TIKLAYINIZ..

 

Üzerlik Tohumu Yağı Faydaları İle İlgili Yeni Yazımızı Okumak İçin

TIKLAYINIZ..

ABOHOR © 2017 Üzerlik Tohumu Yağı Destek ve Satış Sayfası